Wszystko o zamrażarkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia ...

> > Zamrażarka Electrolux EUN1100FOW

Zamrażarka Electrolux EUN1100FOW

Electrolux EUN1100FOW to niewielka zamrażarka szafkowa przeznaczona do zabudowy, w klasie energetycznej A+, o pojemności 98 litrów, sterowana mechanicznie, z funkcją szybkiego zamrażania żywności, z przezroczystymi szufladami oraz alarmem wzrostu temperatury w środku.
Interesuje Cię zakup zamrażarki
Electrolux Eun1100fow?
Zdjęcie producenta

Opis zamrażarki Electrolux Eun1100fow

Electrolux EUN1100FOW to zamrażarka szafkowa przeznaczona do zabudowy w meblach kuchennych. Zamrażarka ma niewielkie wymiary ale mimo tego posiada całkiem dużą pojemność 98 litrów. Drzwi zostały zamontowane po prawej stronie, mamy możliwość ich przełożenia, co jeszcze bardziej powinno ułatwić zabudowę. Wydajność zamrażania w prezentowanym modelu wynosi więcej niż przyzwoite 18 kg świeżej żywności w ciągu 24 godzin. Jeżeli nastąpi przerwa w dopływie prądu to nasz model utrzyma odpowiednio niską temperaturę wnętrza przez okres 18 godzin, w tym czasie żywność pozostanie bezpieczna. Zamrażarka nie narazi nas na duże koszty związane z poborem energii elektrycznej, rocznie zużyje jedynie 210 kWh. Przekłada się to na klasę efektywności energetycznej A+, jest energooszczędna i jednocześnie przyjazna dla naturalnego środowiska. Zamrażarka jest także cichym urządzeniem, poziom hałasu podawany przez producenta wynosi 40 dB a dodatkowo trzeba pamiętać, że zabudowa dodatkowo ją wytłumi. Electrolux EUN1100FOW została wyposażona w sterowanie mechaniczne, panel sterowania znajduje się na dole urządzenia. Temperaturę ustawimy za pomocą pokrętła. Zielona kontrolka sygnalizacyjna pokazuje, że urządzenie zostało podłączone do prądu. Czerwona kontrolka alarmowa zasygnalizuje zbyt wysoką temperaturę w środku, która może być niebezpieczna dla przechowywanej żywności. Oprócz pulsującej kontrolki dodatkowo odezwie się również sygnał dźwiękowy. Kolejna kontrolka wskaże poinformuje nas o uruchomieniu procesu szybkiego zamrażania żywności. Funkcja szybkiego zamrażania ActionFreeze okaże się bardzo przydatna kiedy wrócimy z zakupów i uzupełnimy zapasy w zamrażarce sporą ilością świeżej żywności. Pozwoli nie tylko zachować wszystkie najważniejsze witaminy i składniki odżywcze ale także nie pozwoli na wzrost temperatury wcześniej przechowywanej żywności i jej rozmrożenie. Funkcję uruchomimy i wyłączymy za pomocą przycisku. Ten sam przycisk wyłączy także dźwiękowy sygnał alarmowy. Mrożonki przygotujemy i będziemy przechowywać z wykorzystaniem czterech przezroczystych szuflad. Dzięki przezroczystym frontom od razu zorientujemy się w zawartości szuflad, bez konieczności ich każdorazowego wysuwania. Trzy szuflady mają standardową wielkość natomiast czwarta jest płaska i może posłużyć np. do przechowywania kostek lodu czy niewielkich mrożonych owoców. Electrolux EUN1100FOW nie jest niestety całkowicie bezobsługowa i będzie wymagała okresowego rozmrożenia, na półkach oraz w górnej części komory zawsze zgromadzi się pewna ilość szronu i lodu. Do rozmrożenia powinniśmy przystąpić kiedy warstwa szronu osiągnie grubość ok. 5 mm. Sam proces przebiegnie sprawnie, wnętrze jest gładkie a woda z rozmrożenia zostanie odprowadzona z wykorzystaniem odpływu na dole. Okresowe rozmrażanie pozwoli zachować wysoką efektywność pracy zamrażarki, uchroni nas także przed zwiększonym poborem energii elektrycznej.

Parametry techniczne zamrażarki Electrolux EUN1100FOW

Roczne zużycie energii (kWh/rok)210
Wysokość (mm)815 (820)
Szerokość (mm)560 (600)
Głębokość (mm)550 (550)
Pojemność całkowita (litrów)98
Wydajność zamrażania (kg/24h)18
Poziom hałasu (dB)40

Wyposażenie zamrażarki Electrolux EUN1100FOW

AlarmTak
Szybki mrożenieTak
Wyświetlacz elektronicznyNie
Sterowanie elektroniczneNie
System bezszronowyNie
Funkcja ekoNie
Kostkarka do loduNie
Interesuje Cię zakup zamrażarki
Electrolux Eun1100fow?

Electrolux – szwedzka jakość AGD

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Zamrażarki podobne do Electrolux EUN1100FOW

Zamrażarka Electrolux EUN1101AOW

Zamrażarka Electrolux EUN1101AOW

Zamrażarki szafkowe, Zamrażarki do zabudowy, Klasa energetyczna A+, Zamrażarki małe (ponizej 200 litrów), Zamrażarki niskie (poniżej 100 cm), Zamrażarki w kolorze białym, Electrolux

Electrolux EUN1101AOW to niska, podblatowa zamrażarka szafkowa do zabudowy, o pojemności 94 litrów i wysokości 87 cm, wyposażona w alarm i funkcję szybkiego mrożenia FastFreeze, z czterema szufladami, w klasie energetycznej A+.

czytaj więcej

Opinie o zamrażarce Electrolux EUN1100FOW

Dodaj swoją opinię o zamrażarce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)